Síň slávy

OLDŘICH NEJEDLÝ

Oldřich Nejedlý patřil k nejproslulejším kanonýrům a nejlepším českým fotbalistům 30. let 20. století. Hrával zpravidla jako levá spojka. Byl znám výtečnou technikou ovládání míče, křížnými přihrávkami i střeleckým uměním. Světově se proslavil zejména jako nejlepší střelec II. mistrovství světa v kopané.

V reprezentaci se ve 44 utkáních trefil devětadvacetkrát, díky čemuž se dodnes dělí o páté místo v žebříčku kanonýrů.

Legendární kanonýr, vicemistr světa a nejlepší střelec světového šampionátu v Itálii roku 1934. Ten v klubu svou bohatou kariéru i začínal, přišel do něj roku 1928 a za tři roky odešel do pražské Sparty, kde se proslavil.


VÁCLAV HRACHOVINA

Václav Hrachovina se narodil 24. února 1933 v Berouně. Do Rakovníka se přestěhoval až později. Právě v Rakovníku začal hrát nejprve za žáky, později za dorost. V dorostu hrával s Josefem Kadrabou, se kterým dával nejvíce gólů. Dále šel na vojnu do Dukly Jince, kde se také hrával fotbal a tam byl dva roky. Po vojně hrál opět za SK Rakovník. Nikdy nešel hrát jinam, i když měl zajímavé nabídky. Zůstal věrný SK Rakovník. Za SK odehrál více než 800 zápasů. Nikdy nebyl vyloučený a dlouhá léta nosil také kapitánskou pásku. Také vyprávěl, že vyšlapával kopačky Oldovi Nejedlému, jelikož měli stejné číslo boty.

Václav Hrachovina je také držitel několika různých ocenění, pohárů, medailí od OFS, ČFS, SK Rakovník. Od ČFS obdržel plaketu a medaili za jeho dlouhé působení v SK a práci, kterou dělal pro klub SK Rakovník.

Byl také dlouhá léta trenérem mládežnických kategorií. Hrával také na harmoniku, kterou nosil vždy na výjezdy s fotbalem. Byl členem VV SK Rakovník, později obsluhoval časomíru na domácích zápasech.

Zůstal věrný až do konce své dlouhé kariéry v SK Rakovník.


ZDENĚK WEIS