15_20240213_073645.jpg

U19: Výhra nad divizním týmem

Nově se tvořící tým vedl do utkání trenér Jan Veselý, který se na začátku zimní přípravy stal hlavním koučem dorostů.

ABC Braník U19 – SK Rakovník U19 2:3 (1:0)

Nově se tvořící tým vedl do utkání trenér Jan Veselý, který se na začátku zimní přípravy stal hlavním koučem dorostů.

Zápas nezačal pro naše kluky, kteří se před výkopem vrátili z náročného soustředění v Nymburce, dobře. Ocitli se pod velkým tlakem domácího týmu a jen díky gólmanovi Matyáši Hornofovi drželi nerozhodný stav. Pak však obranné řady SKR přeci jen povolili a domácí vstřelili zasloužený vedoucí gól – 0:1. Tento stav vydržel až do pauzy.

Po změně stran se obraz hry zcela změnil. Hráči Braníku přešli do herní pasivity a naši kluci začali vystrkovat drápky. Na soupeře se valili jeden útok za druhým. Přetížená obrana domácích začala chybovat. Po jedné minele se parádně trefil svou slabší levou nohou k tyči výtečně hrající Tobiáš Pavlík – 1:1. A pak začal úřadovat Josef Váňa. Po rychlém výpadu na jeden dotek zvýšil na 1:2 a krátce na to famózně obelstil domácího stopera a střelou do šibenice korunoval svůj výborný výkon – 1:3. Hráči divizního Braníku stihli do konce zápasu už jen snížit z penalty na konečných – 2:3.

„Kluci sehráli velmi povedený zápas. Přesně plnili taktiku, kterou jsme si stanovili před zápasem a zaslouženě zvítězili. Spokojený jsem i s jejich přístupem v tréninku. Jejich výkonnost roste. Věřím, že budou ještě lepší,“ zhodnotil zápas Jan Veselý.