Související zápas

SK Rakovník
SK RakovníkTJ Sokol Sedlec-Prčice
1:1
ne 26. 5. 2024 17:00 @ SK Rakovník - tráva č.1, NEXT REALITY 1.A TŘÍDA sk. A muži, 28. kolo

Rakovník zachránil aspoň remízu, dolehla na hráče tíha okamžiku?

Nečekanou ztrátu dvou bodů utrpěli fotbalisté SK Rakovník v domácím duelu se Sedlecí/Prčicí. Vedoucí tým tabulky I. A třídy dokonce proti celku zespodu tabulky zachraňoval remízu 1:1 gólem z penalty. Na Rakovník jakoby s blížícím se koncem soutěže dolehla tíha okamžiku. A tabulku sice vede dál, ale už jen o bod před Tuchoměřicemi.

Rakovník začal jako favorit, ale úvodní šance nedal a pak jeho hráči podlehli dojmu, že se soupeř porazí sám a že vše půjde jako po másle. Když pak v poslední minutě poločasu hosté po závaru udeřili na 0:1, najednou čekal domácí složitý úkol - dobývat zavřenou obranu.

To se jim dlouho vůbec nedařilo, tlak ne a ne zúročit. Až v 74. minutě podsekli hosté ve váně Saba a Kýzl nahlásil trenérům, že už jde na střídání. Svým prvním dotykem s míčem pak penaltu suverénně proměnil a zařídil aspoň cenný bodík.

"Zápas se nám nepovedl, ale i takové dny ve fotbale přicházejí a my musíme koukat dál, pořád máme vše ve svých rukách. Rozhodla pasáž v první půli, kdy jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát, ale velmi doře hrající soupeř dal branku a už to pro nás bylo složité. Ale jak opakuji, jdeme dál," hodnotil duel trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník – Sedlec/Prčice 1:1 (0:1). Branky: 74. Kýzl (PK) – 45. Hájek. Rozhodčí: Pomykáček. Diváků: 240.

Rakovník: Zach – Čadek, Šindler, Severin, Turbák – Žďánský, Sklenka, Wajshajtl (73. Kýzl), Červený – Sabo, Bohatý.