Související zápas

SK Rakovník
TJ JílovištěSK Rakovník
2:3
so 18. 5. 2024 10:30 @ TJ Jíloviště, NEXT REALITY 1.A TŘÍDA sk. A muži, 27. kolo

Rakovník měl i kus štěstí, v Jílovišti rozhodl v poslední minutě Bohatý

Ani vždycky dobře připravený celek Jíloviště nezastavil jarní jízdu fotbalistů SK Rakovník. Ti další těžký duel I. A třídy vyhráli po velkém obratu a šťastném gólu Petra Bohatého v 90. minutě 3:2 a drží se na prvním místě tabulky o tři body před Tuchoměřicemi, které jasně přejely béčko Slaného.

Jíloviště vedené internacionály Horstem Sieglem a Janem Rajnochem zahájilo zápas ideálně. Kapitán Janoušek otevřel skóre už ve 2. minutě krásným volejem. Zach pak v bráně neměl nárok ani na zakončení Vrabce po rychlém brejku – 2:0. Až to hosty probralo, převzali iniciativu a do pauzy snížil střelou z vápna Bohatý.

Hrál se pěkný zápas s šancemi na obou stranách a vrcholil v závěrečné desetiminutovce. To už byl ale stav 2:2, ten zajistil v 63. minutě přesnou ranou Wajshajtl, jehož uvolnil Kýzl.

Závěr byl hektický, oba týmy toužily vyhrát, útoky se přelévaly ze strany na stranu. Štěstí se nakonec usmálo na Rakovník, když se se domácí brankář srazil s obráncem a Bohatý pohodlně uklidil volný míč do branky – 2:3.

„Ten gól byl skutečně šťastný, my už se smiřovali s bodem. V závěru se oba celky předháněly v rychlých a gólových akcích, rozhodnou mohl ten i ten. Pro nás trenéry to byly nervy, diváci se naproti tomu asi bavili atraktivní hrou,“ usmál se trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz.

Jeho tým nyní čeká slabší Sedlec-Prčice, ale kouč optimismus mírní. „Řečmi ještě nikdo nic nevyhrál, rozhodne se až na hřišti.“

Jíloviště – SK Rakovník 2:3 (2:1). Branky: 2. Janoušek, 18. Vrabec – 32. a 90. Bohatý, 63. Wajshajtl. Rozhodčí: Novotný. Diváků: 50.

Rakovník: Zach – Čadek, Severin, Šindler, Turbák – Sabo, Sklenka, Wajshajtl, Červený (81. Vydra) – Kýzl (66. Kotaska), Bohatý.