TJ Dynamo NelahozevesSK Rakovník
0:1
so 1. 6. 2024 10:15 @ TJ Klíčany, NEXT REALITY 1.A TŘÍDA sk. A muži, 29. kolo

Na půdě outsidera se Rakovník rosil, úlevu přinesla až levačka Šindlera

Nelehko se bojuje fotbalistům SK Rakovník v závěru I. A třídy, v níž drží těsný jednobodový náskok na druhé Tuchoměřice. Na hřišti poslední a k jasnému sestupu odsouzené Nelahozevsi chyběla mužstvu lehkost, ale nakonec cenné tři body urvalo, když jediný gól utkání trefil v 77. minutě Jeremy Šindler.

Bylo jasné, že domácí vsadí na úpornou obranu a hosté budou dobývat. V podstatě to tak bylo po celé utkání, ale góly ne a ne přijít. V prvním poločase byl nejblíž Tadeáš Kotaska, ale jeho dvě šance skončily těsně vedle branky Jana Fialy, který chytal po celé utkání skvěle.

Rakovnickou ofenzivu držel Fiala i ve druhém poločase, kdy měla obrovské závary, ale opět bez úspěchu. „Z brankáře jsme opět dělali hlavního hrdinu zápasu,“ posteskl si trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz.

Nakonec však i Fiala kapituloval, protože v 77. minutě se do míče opřel levačkou zpoza vápna Šindler a trhal síť – 0:1.

„Tohle vítězství bylo na morál. Je zasloužené, byli jsme lepší, ale z naší hry se vytratila lehkost,“ přiznal Jaroslav Hamouz, který sice měl z bodů radost, ale hořce se usmál, že vypjatý konec soutěže ho možná pošle předčasně do trenérského důchodu. „Je to nápor…,“ usmál se.

Rakovník čekají v posledních dvou kolech těžcí protivníci. Doma přivítá Kralupy, pak jede do Jinočan.

Tuchoměřice hostí dnes odpoledne o záchranu bojující Beroun – tam jsou favority. Ale ve zbylých kolech je také nečeká lehké´dílo – jedou do Vestce a pak znovu ven do Příbrami.

Nelahozeves – SK Rakovník 0:1 (0:0). Branka: 77. Šindler. Rozhodčí: Kovář. Diváků: 60.

Rakovník: Pešek – Kotaska (46. Kýzl), Šindler, Severin, Turbák – Čadek, Wajshajtl, Sklenka, Červený (88. Holý) – Sabo (82. Paušíma), Bohatý.